Makinë kompozite me flakë për sfungjer dhe pëlhura

Përshkrim i shkurtër:

Makinat e petëzimit me flakë përdoren për bashkimin e materialeve termoplastike si shkuma e bërë nga poliesteri, polieteri, polietileni ose fletë të ndryshme ngjitëse dhe tekstile, fletë PVC, lëkurë artificiale, materiale jo të endura, letra ose materiale të tjera.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Flakatë përbëraMakina përdoret për të laminuar shkumën me pëlhurë, të endura ose jo, të thurura, pëlhura natyrale ose sintetike, kadife, pelush, lesh polar, kadife, lëkurë, lëkurë sintetike, PVC, etj.

mostrat
strukturat

Karakteristikat e makinës së petëzimit me flakë

1. Ai miraton PLC të avancuar, ekranin me prekje dhe kontrollin e motorit të servo, me efekt të mirë sinkronizimi, kontroll automatik të ushqyerjes pa tension, efikasitet të lartë të prodhimit të vazhdueshëm dhe tavolina e sfungjerit përdoret për të qenë uniforme, e qëndrueshme dhe jo e zgjatur.

2. Materiali me tre shtresa mund të kombinohet në një kohë përmes djegies së njëkohshme me djegie të dyfishtë, e cila është e përshtatshme për prodhim masiv.Togat e zjarrit vendase ose të importuara mund të zgjidhen sipas kërkesave të produktit.

3. Produkti i përbërë ka avantazhet e performancës së përgjithshme të fortë, ndjenjës së mirë të duarve, rezistencës ndaj larjes së ujit dhe pastrimit kimik.

4. Kërkesat e veçanta mund të personalizohen sipas nevojës.

Pajisjet shtesë në dispozicion

Kompletet e mëposhtme të cilat gjithashtu mund të instalohen në makinat ekzistuese.
1. Njësitë udhëzuese dhe strehuese.
2.Akumulatorë për shkumë, tekstile, veshje të pasme dhe materiale të përfunduara.
3. Njësitë prerëse për të qepur dhe ndarë produktin e laminuar.
4. Njësitë dredha-dredha: njësitë e mbështjelljes qendrore, njësitë e mbështjelljes së grupit, njësitë e mbështjelljes me fërkim për mbështjelljen dhe kthimin.
5. Njësitë udhëzuese për pëlhurat e vazhdueshme dhe njësitë mbështjellëse.
6.Makinat e saldimit.
7.Sistemet e djegies.
8.Makinat e inspektimit.
9.Makinat mbështjellëse

Parametrat kryesorë teknikë

Gjerësia e djegësit

2.1 m ose i personalizuar

Djegia e karburantit

Gazi natyror i lëngshëm (LNG)

Shpejtësia e petëzimit

0~45m/min

Metoda e ftohjes

ftohja me ujë ose ftohja e ajrit

Përdoret gjerësisht në

Industria e automobilave (të brendshme dhe sedilje)
Industria e mobiljeve (karrige, divane)
Industria e këpucëve
Industria e veshjeve
Kapele, doreza, çanta, lodra etj

aplikimi 1
aplikimi2

Karakteristikat

1. Lloji i gazit: Gaz natyror ose gaz i lëngshëm.
2. Sistemi i ftohjes së ujit rrit mirë efektin e petëzimit.
3. Diafragma e shkarkimit të ajrit do të shter erën.
4. Pajisja për përhapjen e pëlhurës është instaluar për ta bërë materialin e laminuar të lëmuar dhe të rregullt.
5. Forca e lidhjes varet nga materiali dhe shkuma ose EVA e zgjedhur dhe kushtet e përpunimit.
6. Me integritet të lartë dhe qëndrueshmëri ngjitëse afatgjatë, materialet e laminuara preken mirë dhe lahen në të thatë.
7. Gjurmuesi i skajeve, pajisja për zbërthimin e pëlhurës pa tension, pajisja e stampimit dhe pajisje të tjera ndihmëse mund të instalohen opsionalisht.

123

  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • whatsapp