Makinë laminimi me shtypje të nxehtësisë së filmit ngjitës

Përshkrim i shkurtër:

Funksionimi i makinës laminuese të shtypjes së nxehtësisë së filmit ngjitës është i përshtatshëm për përdoruesit, mirëmbajtja është e thjeshtë, tensioni i vazhdueshëm dhe pajisja me gjatësi fikse me saktësi të lartë janë të përshtatshme për të kontrolluar stabilitetin e gjatësisë fikse dhe gjerësia e saktë e materialit prerës të motorit me saktësi të lartë është e rregullueshme.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Struktura

Aplikacion

Prodhimi dhe përpunimi i nxehtësisë nga filmi i shkrirë i nxehtë në lloje të pëlhurave, letrës, sfungjerëve, filmave dhe materialeve të tjera të rrotullave dhe fletëve.

Masat paraprake operative

1. Operatori mund të përdorë pajisjen vetëm pasi të jetë njohur plotësisht me punën e makinës dhe parimin e punës.Kjo pajisje duhet të përdoret nga një person i përkushtuar dhe jo-operatorët nuk duhet të hapen dhe të lëvizin.
2. Përpara prodhimit, kontrolloni nëse pajisjet elektrike si kabllot, ndërprerësit, kontaktorët dhe motorët i plotësojnë kërkesat.
3. Përpara prodhimit, kontrolloni nëse furnizimi me energji trefazore është i balancuar.Ndalohet rreptësisht ndezja e pajisjes në humbje faze.
4. Gjatë periudhës së prodhimit është e nevojshme të kontrollohet nëse nyjet rrotulluese janë të sigurta, nëse tubacionet janë të zhbllokuar, nëse ka ndonjë dëmtim, rrjedhje vaji dhe eliminim në kohë.
5. Përpara prodhimit, kontrolloni nëse presioni i çdo barometri është normal, nëse ka rrjedhje ajri në shtegun e gazit dhe riparoni atë në kohë.
6. Kontrolloni shtrëngimin e secilit nyje përpara prodhimit, nëse ka lirim apo derdhje, dhe riparoni atë në kohë.
7. Përpara se pajisja të prodhohet në masë, fillimisht duhet bërë një sasi e vogël e testimit dhe më pas mund të prodhohet në masë pas suksesit.
8. Para prodhimit, duhet të kontrollohen kushtet e lubrifikimit të çdo stacioni hidraulik, reduktues, kuti mbajtëse të këpucëve dhe vidë plumbi.Vaj hidraulik dhe vaj lubrifikues duhet të shtohen në mënyrë korrekte dhe në kohë.
9. Pas ndalimit të makinës, është e nevojshme të merren me kohë pjesët që mbledhin pluhurin dhe aksesorët e tjerë dhe të aplikohet rulja e gomës për të hequr materialet e mbetura dhe papastërtitë nga makina për përdorimin e radhës.
10. Ndalohet kontakti i lëngut gërryes me rulin e gomës dhe sigurohuni që sipërfaqja e secilit rul lëvizës të jetë e pastër dhe pa lëndë të huaja.
11. Ndalohet grumbullimi i mbeturinave rreth sistemit pritës dhe mbajtja e zonës përreth të pastër dhe pa lëndë të huaja.Garanton një efekt të caktuar të shpërndarjes së nxehtësisë.

imazh001

Parametrat kryesorë teknikë

Gjerësia e materialeve

1600 mm

Gjerësia e rulit

1800 mm

Shpejtësia

0~35 m/min

Madhësia e makinës (L*W*H)

6600×2500×2500 mm

Fuqia

Rreth 20 KW

Motorri

380V 50Hz

Pesha e makinës

2000 kg

Përdoret gjerësisht në

FAQ

Çfarë është makina e laminimit?
Në përgjithësi, makina e petëzimit i referohet një pajisjeje petëzimi që përdoret gjerësisht në tekstilet e shtëpisë, veshjet, mobiljet, ambientet e brendshme të automobilave dhe industri të tjera të ngjashme.
Përdoret kryesisht për procesin e prodhimit të lidhjes me dy ose shumë shtresa të pëlhurave të ndryshme, lëkurë natyrale, lëkurë artificiale, film, letër, sfungjer, shkumë, PVC, EVA, film të hollë, etj.
Konkretisht, ndahet në laminim ngjitës dhe laminim jo ngjitës, dhe laminimi ngjitës ndahet në ngjitës me bazë uji, ngjitës vaji PU, ngjitës me bazë tretës, ngjitës i ndjeshëm ndaj presionit, ngjitës super, ngjitës i shkrirë në nxehtësi, etj. Jo ngjitës procesi i petëzimit është kryesisht lidhje e drejtpërdrejtë termokompresive ndërmjet materialeve ose petëzimi me djegie me flakë.
Makineritë tona bëjnë vetëm procesin e petëzimit.

Cilat materiale janë të përshtatshme për laminim?
(1) Pëlhurë me pëlhurë: pëlhura të thurura dhe të endura, jo të endura, triko, lesh, najloni, Oxford, xhins, kadife, pelushi, pëlhurë kamoshi, interlinimet, tafta poliestër, etj.
(2) Pëlhurë me filma, si film PU, film TPU, film PTFE, film BOPP, film OPP, film PE, film PVC...
(3) Lëkurë, Lëkurë sintetike, Sfungjer, Shkumë, EVA, Plastike....

Cila industri ka nevojë për përdorimin e makinës së laminimit?
Makina laminuese e përdorur gjerësisht në përfundimin e tekstilit, modën, këpucët, kapak, çanta dhe valixhe, veshje, këpucë dhe kapele, bagazhe, tekstile shtëpiake, ambiente të brendshme automobilistike, dekorim, paketim, gërryes, reklama, furnizime mjekësore, produkte sanitare, materiale ndërtimi, lodra , pëlhura industriale, materiale filtri miqësore me mjedisin etj.

Si të zgjidhni makinën më të përshtatshme të laminimit?
A. Cila është kërkesa për zgjidhjen e materialit të detajuar?
B. Cilat janë karakteristikat e materialit përpara petëzimit?
C. Cili është përdorimi i produkteve tuaja të laminuara?
D. Cilat janë vetitë e materialit që duhet të arrini pas petëzimit?

Si mund ta instaloj dhe ta përdor makinën?
Ne ofrojmë video të detajuara në anglisht dhe udhëzime.Inxhinieri gjithashtu mund të shkojë jashtë vendit në fabrikën tuaj për të instaluar makinën dhe për të trajnuar stafin tuaj në funksionim.

A do ta shoh makinën duke punuar para porosisë?
Mirë se vini miq në mbarë botën për të vizituar fabrikën tonë për çdo kohë.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • whatsapp