PUR Hot Melt Laminating Machine

Përshkrim i shkurtër:

Makinat e petëzimit të Xinlilong përdorin ngjitësin me shkrirje të nxehtë me lagështirë reaktive për të laminuar pëlhurën me një shtresë të hollë për krijimin e shumë llojeve të produkteve funksionale të rrobave.

Materialet e pëlhurave që mund të laminohen janë: Pëlhura të endura, Pëlhura të thurura, Pëlhura jo të endura dhe shumë polimere/elastomere.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Në përdorim industrial, ngjitësit e shkrirë të nxehtë ofrojnë disa përparësi ndaj ngjitësve me bazë tretës.Përbërjet organike të paqëndrueshme reduktohen ose eliminohen, dhe hapi i tharjes ose kurimit eliminohet.Ngjitësit e shkrirë në nxehtësi kanë jetëgjatësi të gjatë dhe zakonisht mund të hidhen pa masa paraprake të veçanta.

Ngjitësi më i avancuar i shkrirjes së nxehtë, ngjitësi me shkrirje të nxehtë reaktive ndaj lagështirës (PUR), është shumë ngjitës dhe miqësor ndaj mjedisit.Mund të përdoret për petëzimin e 99.9% të tekstileve.Materiali i laminuar është i butë dhe rezistent ndaj temperaturave të larta.Pas reagimit të lagështisë, materiali nuk do të ndikohet lehtë nga temperatura.Përveç kësaj, me elasticitet të qëndrueshëm, materiali i laminuar është rezistent ndaj konsumit, rezistent ndaj vajit dhe rezistent ndaj plakjes.Veçanërisht, performanca e mjegullës, ngjyra neutrale dhe veçori të tjera të ndryshme të PUR bëjnë të mundur aplikimin e industrisë mjekësore.

Pas vitesh zhvillimi dhe përmirësimi, performanca e makinerive laminuese me shkrirje të nxehtë të teknologjisë Xinlilong PUR është e jashtëzakonshme dhe përmblidhet në vijim:
1. Rrjedha e prodhimit është thjeshtuar.
2.Lëvizja mekanike është e saktë.
3. Mekanizmi dhe kontrolli Elektrik janë të integruara në një kabinet, kontrolli i panelit është i lehtë, duke kursyer kostot njerëzore dhe kohe.
4. Aftësia e Kontrollit të Mikro-Tensionit mund të rrisë llojet e pëlhurës së pëlhurës, të cilat mund të përpunohen (Veshje & Laminim).
5. Marrja e pëlhurës së pëlhurës drejtpërdrejt, dhe funksionimi ka fleksibilitet të lartë.
6. Ndërrimi i shpejtë i pëlhurës së rrobave dhe zvogëlimi i kohës së funksionimit.
7. Dizajni modular, mekanizmi është i thjeshtë dhe mirëmbajtja është e lehtë.
8. Stabilitet dhe besueshmëri e lartë, kosto e ulët e prodhimit.

MATERIALE LAMINATUESE

1. Pëlhurë + pëlhurë: tekstile, triko, qeth, najlon, kadife, pëlhurë terry, kamoshi, etj.
2. Pëlhurë + filma, të tilla si film PU, film TPU, film PE, film PVC, film PTFE, etj.
3. Pëlhurë+ Lëkurë/Lëkurë artificiale, etj.
4. Pëlhurë + Jo të endura
5. Pëlhurë zhytjeje
6. Sfungjer/ Shkumë me pëlhurë/ Lëkurë artificiale
7. Plastika
8. EVA+PVC

aplikimi11

Parametrat kryesorë teknikë

Nr.

Pjesët kryesore

DetajSpecifikims

1

Parametrat kryesorë teknikë

1) Gjerësia e rulit është 1800 mm, p.shefektivepetëzuargjerësia ingështë 1650mm.

2) Kryesisht për laminim pëlhura me pëlhura,jo të enduraMateriale, film, dhe materiale të tjera të buta etj.

3) Metoda e ngjitjes: transferimi i ngjitësited me rul ngjitës.

4) Metoda e ngrohjes: furra me vaj përçues të nxehtësisë.

5)Ngjitjerul: numri i rrjetës është sipas kërkesave të klientit.

6) Punashpejtësia e hyrjes:0-35m/min.

7) Furnizimi me energji elektrike: 380V, 50HZ,3 faza.

8) OFuqia e ngrohjes: 12-24KW i rregullueshëm. MTemperatura maksimale eqarkullimi i naftësis 180 °C.

9) Fuqia totale e pajisjeve:80 KW.

10)Madhësia e makinës(L × W × H): 10200 ×2800 × 3200 mm.

2

Të ushqyerit&pajisje zhveshëse

1) Të ushqyerit&Grupi i karrocave rrotulluese: A-makinë, gjithsej3 komplete.

2) JAMtë ushqyerit ajrorpajisje: cilindër me dy rrotaanë tëgrupi anësor (me sy elektrik i tipit të kontrollit të zbulimit PID),2 copëφ88 rrotë udhëzuese e veshjes.

3) Tabela e funksionimit: grupi i mekanizmit të motorit të rrotullimit të rrotullimit të pedales së këmbës dhe mbështjelljes së filmit dhe3 copëφ88 rrotë udhëzuese me elektrik.

4) Ushqimi i filmit: filmdorëzojkorniza dhe kontakti φ160 rrotë gome *1HP makinë me frekuencë të ndryshueshme dhe1pcboshti i transmetimit të filmit.

5) Grupi i kontrollit të tensionit përpara përmasave: grupi i vallëzimit të tensionit me dy rrota rrota alumini φ75, i pajisur me grup komponentësh të tubacioneve pneumatike precize.

6) BMtë ushqyerit ajrorpajisje: rrota transmisioni gome φ160 *Drejtim me frekuencë të ndryshueshme 2HPdyfishtëcilindri i rrotave grupi i anës së kundërt, 3 fcsφ88 rrotë udhëzuese me pllaka.

7) Rrota e shpalosjes së shiritit përpara ngjitjes: rrota shpalosëse e shiritit φ125.

8) Rrota e shpalosur më parëlaminimi: Një material është aplikuar në rrotën e shpalosjes së shiritit të përparmë dhe në makinën e konvertimit të frekuencës 0,5HP dhe materiali B është aplikuar në rrotën e përparme të shpalosjes së fletës së aluminit.

3

Makinë e temperaturës së mykut

1) Makina e temperaturës së mykut: temperatura e vajit e rregullueshme me saktësi kompjuterike 0-180 ° C,fuqia totale r është18 kw.

4

Ngjitëse shkrihetmakinë

1) Përshkrihetngjitësi: një grup prej 200 kgngjitësmakinë për shkrirjeme55 gallonappjatë siguruesedhe ngjitëstub (kundër djegies), ekran LCD,lehtë për tëmove.

5

Pajisja ngjitëse

1) Njësia ngjitëse:φ250 Ngjitjemodelrrota,Konvertimi i frekuencës 2HP,Ingranazhet kryesore të zinxhirit të drejtimit të kontrollit të shpejtësisë dhe lidhjes rrotulluese dhe kushinetave dhe thika me grep, pllakë paste dhe grup mekanizmi ngritës pneumatik dheφRrota 250 me presion mbrapa, me ekran elektrik për rregullimin e dorës, grupi i kontrollit.Trecopë ngjitjerul (ju lutem konfirmonimodelinparaprakisht).

2) Rul ngjitës ndryshimvinç: Grupi i vinçit ngritës me një lëvizje 500KG përngjitjenndërrimi i rrotave.

6

Laminimipajisje

1) Laminiminjësia: buzë e laminuar me elektroplatingφMakinë me frekuencë të ndryshueshme 250*2HP dheφ250 rrota gome me presion prapa dheφ250 rul pasqyre të përshtatur me shtypje dhe grup mekanizmi ngritës pneumatik, me kontroll elektrik të ekranit të hendekut të rregullimit të dorës.

2) Kompleti i ftohjes:φ250 rrotë ftohëse me elektrik * 2 kompletemenyjet dhe kushinetat.

7

Pajisja mbështjellëse

1) Grupi i të ushqyerit: një palë rrotulla për ndarjen e pranverës.

2) Grupi i tensionit përpara mbështjelljes:φ100 grupi i tensionit të rrotave prej alumini, i pajisur me grup përbërës të tubacioneve pneumatike precize, rrotë shpalosëse fletë alumini përpara dredha-dredha.

3) Grupi i mbështjelljes sipërfaqësore:φRrota e transmisionit prej gome 160 * Grupi i komponentëve të tubacioneve pneumatike me precizion të saktë të presionit të kundërt të krahut spirale dhe me precizion të saktë të presionit të kundërt të krahut spirale, me 2HP me frekuencë të ndryshueshme dhe grup mekanizmi ngritjeje pneumatike dhe rrotë shporruese të fletës së aluminit përpara dredha-dredha (pa transmetim),φ88 udhëzues për veshjenwthembra * 2pcs.

8

Sistemi elektronik i kontrollit

1) Funksionimi i ekranit me prekje të ndërfaqes njeri-makinë, kontrolli PLC.

2) Kontrolluesi PLC dhe moduli i kontrollitis përmTajvan Yonghong.

3) Ekrani i kontrollit me prekjegjuhenë Anglisht&kineze.

4) Mënyra e kontrollit: E gjithë makina operohet në mënyrë sinkrone dhe e kontrolluar nga qendra nga inverteri.Operacioni është i thjeshtë dhe i përshtatshëm, dhe performanca është e besueshme.

5) Marka e reduktuesit të motorit: Siemens.

6) Ndërprerës kufimarkë:CHINT.

7) Komponentët pneumatikëmarkë: Tajvan Yadeke.

8) Matësi dixhital i kontrollit të temperaturësmarkë: AOYI.

9) Inverter vektorialmarkë: Huichuan.

10) Kontrolli i sistemit: all parametrat vendosen dhe shfaqen në mënyrë dinamike në ekranin me prekje.

11) Kur e gjithë makina është e ndezur, të gjithë rrotullat e drejtimit janë automatikishti prekur, ndahet automatikisht kur makina ndalet dhegjithashtuka funksionin e hapjes dhe mbylljes manuale.

12) Kabineti kryesor i kontrollit qendror ndodhet në qendër të makinës, me një ekran operativ dhe butona në mbështjellje.

13) Kabllo kontrolli: kabllo kundër ndërhyrjes, lidhës me etiketë, kuti kabllore, rregulluar mirë për mirëmbajtje të lehtë.

9

Pjesë mekanike&raft

1) Pllakë çeliku: GB-45.

2) Profili: çeliku i kanalit GB, tub katror GBçeliku.

3) Kolona: 120*120*6 tub katror,stavoline dhe antisizmike.

4) Rrezja: tub katror 120 * 120 * 6,stavoline dhe antisizmike.

5) Struktura: E gjithë makina miraton strukturën e kornizës dhe është e shkëputshme dhe e transportuar.

6) Rul udhëzues: aliazh alumini,by Trajtimi antioksidues, trajtimi kundër gërvishtjeve dhe gërvishtjeve, trajtimi me anodë HV700, trajtimi i ekuilibrit, sasia e çekuilibrit më pak se 2g.

10

Makinëpikturë

1) Stuko

2) Abetare kundër ndryshkut

3) Ngjyra e bojës sipërfaqësore: bezhë (ose ngjyra e zgjedhur nga klienti).

Aplikimi dhe tiparet e makinës së laminimit me shkrirje të nxehtë

1. Aplikohet për ngjitjen dhe petëzimin e ngjitësit të shkrirë të nxehtë mbi tekstile dhe materiale jo të endura.
2. Ngjitësit Hot Melt mundësojnë produkte miqësore me mjedisin dhe nuk realizojnë ndotje gjatë gjithë procesit të petëzimit.
3. Ka veti të mira ngjitëse, fleksibilitet, qëndrueshmëri termike, pronë jo plasaritjeje në temperaturë të ulët.
4. E kontrolluar nga sistemi i Kontrolluesit Logic Programueshëm me ekran me prekje dhe strukturë të dizajnuar modulare, kjo makinë mund të përdoret lehtësisht dhe thjesht.
5. Motorët dhe invertorët e markave të famshme mund të instalohen për performancë të qëndrueshme të makinës
6. Njësia e zbërthimit pa tension i bën materialet e laminuara të lëmuara dhe të sheshta, duke garantuar një efekt të mirë ngjitjeje.
7. Hapësit e pëlhurave dhe filmave gjithashtu i bëjnë materialet të ushqehen pa probleme dhe rrafsh.
8. Për pëlhurat e shtrirjes me 4 drejtime, mund të instalohet brezi i posaçëm i transmetimit të pëlhurës në makinën e petëzimit.
9. Papërcjellshmëria e temperaturës pas PUR, elasticiteti i qëndrueshëm, rezistenca ndaj konsumit, rezistenca e vajit dhe antioksidimi.
10. Kosto e ulët e mirëmbajtjes dhe më pak zhurmë.
11. Kur aplikohet në petëzimin e filmave funksionalë të përshkueshëm nga lagështia të papërshkueshme nga uji si PTFE, PE dhe TPU, madje do të shpiken më shumë materiale të cilat janë hidroizoluese dhe izoluese, të papërshkueshme nga uji dhe mbrojtëse dhe filtrim vaj-ujë.

Përdoret gjerësisht në

Përdoret gjerësisht në fabrika, industri, prona, ndërtim, depo, aeroporte, stacione karburanti dhe vende të tjera.ne mund të përshtasim produktet më të përshtatshme për përdoruesit sipas nevojave të industrive të ndryshme.

231
mostrat

FAQ

A jeni një fabrikë?
Po.Ne jemi prodhues profesionistë makinerish mbi 20 vjet.

Po për cilësinë tuaj?
Ne ofrojmë cilësi të shkëlqyeshme dhe çmim të arsyeshëm për të gjitha makinat me performancë perfekte, punë të qëndrueshme, dizajn profesional dhe përdorim afatgjatë.

A mund ta personalizoj makinën sipas kërkesave tona?
Po.Shërbimi OEM me logon ose produktet tuaja janë në dispozicion.

Sa vite e eksportoni makinën?
Ne eksportuam makina që nga viti 2006, dhe klientët tanë kryesorë janë në Egjipt, Turqi, Meksikë, Argjentinë, Australi, SHBA, Indi, Poloni, Malajzi, Bangladesh etj.

Cili është shërbimi juaj pas shitjes?
24 orë gjatë gjithë kohës, 12 muaj garanci dhe mirëmbajtje gjatë gjithë jetës.

Si mund ta instaloj dhe ta përdor makinën?
Ne ofrojmë video të detajuara në anglisht dhe udhëzime.Inxhinieri gjithashtu mund të shkojë jashtë vendit në fabrikën tuaj për të instaluar makinën dhe për të trajnuar stafin tuaj në funksionim.

A do ta shoh makinën duke punuar para porosisë?
Mirë se vini të vizitoni fabrikën tonë për çdo kohë.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • whatsapp