PUR Топло топи ламинирачка машина

Краток опис:

Машините за ламинирање на Ксинлилонг ​​користат лепило кое е реактивно на топло топење на влага за ламинирање на ткаенината со тенок филм за создавање на многу видови на функционални платнени производи.

Материјалите од ткаенините кои може да се ламинираат се: Ткаенини, плетени ткаенини, неткаени ткаенини и многу полимери/еластомери.


Детали за производот

Ознаки на производи

Во индустриска употреба, топлотопените лепила обезбедуваат неколку предности во однос на лепилата на база на растворувачи.Испарливите органски соединенија се намалуваат или елиминираат, а чекорот на сушење или стврднување е елиминиран.Топлотопените лепила имаат долг рок на траење и обично може да се отстранат без посебни мерки на претпазливост.

Најнапредното топло топено лепило, лепилото за топло топење кое реагира на влага (PUR), е високо лепливо и еколошки.Може да се користи за ламиниране на 99,9% текстил.Ламинираниот материјал е мек и отпорен на високи температури.По реакцијата на влага, материјалот нема лесно да влијае на температурата.Покрај тоа, со трајна еластичност, ламинираниот материјал е отпорен на абење, отпорен на масло и отпорен на стареење.Особено, перформансите на маглата, неутралната боја и другите различни карактеристики на PUR ја овозможуваат примената во медицинската индустрија.

По години на развој и унапредување, перформансите на Xinlilong Technology PUR Hot-Melt Laminating Machines се извонредни и се сумирани во следново:
1. Протокот на производство е поедноставен.
2. Механичкото движење е точно.
3. Механизмот и Електричната контрола се интегрирани во кабинет, контролата на панелот е лесна, заштедувајќи човечки и временски трошоци.
4. Способноста за контрола на микро-тензија може да ги зголеми видовите на ткаенина што може да се обработуваат (обложување и ламинирање).
5.Директно преземање на платнена ткаенина и операција има висока флексибилност.
6. Брзо менување на ткаенината и намалување на времето на работа.
7. Модуларен дизајн, механизмот е едноставен и одржувањето е лесно.
8. Висока стабилност и сигурност, ниски трошоци за производство.

МАТЕРИЈАЛИ ЗА ЛАМИНИРАЊЕ

1. Ткаенина + ткаенина: текстил, дрес, руно, најлон, кадифе, фротир, велур, итн.
2. Ткаенина + филмови, како што се СТП филм, TPU филм, PE филм, ПВЦ филм, тефлонски филм, итн.
3. Ткаенина + кожа / Вештачка кожа, итн.
4. Ткаенина + неткаен
5. Ткаенина за нуркање
6. Сунѓер/ Пена со ткаенина/ Вештачка кожа
7. Пластика
8. ЕВА+ПВЦ

апликација11

Главни технички параметри

бр.

Главни делови

ДеталСпецификацијаs

1

Главни технички параметри

1) Ширината на валјакот е 1800мм, на префективниламинатширочинае 1650mm.

2) Главно за ламинирање ткаенини со ткаенини,неплетеноматеријали, филми други меки материјали итн.

3) Метод на лепење: пренос на лепакed од страна на валјакот за лепење.

4) Метод на загревање: Печка за масло за спроводливост на топлина.

5)Лепењевалјак: бројот на решетката е според барањата на клиентите.

6) Работабрзина на работа:0-35m/мин.

7) Напојување: 380V, 50HZ,3 фаза.

8) Oмоќност на греење: 12-24KW прилагодлив. Mмаксимална температура нациркулација на маслоis 180 °C.

9) Вкупна моќност на опремата:80KW.

10)Големина на машината(L × W × H): 10200 ×2800 × 3200 mm.

2

Хранење&уред за одмотување

1) Хранење&Група за тркалачка количка: А-автомобил, вкупно3 комплети.

2) AMатеријално хранењеуред: цилиндар со две тркаластрана настранична група (со електрично око од типот на контрола за откривање PID),2 парчињаφ88 водилка за позлата.

3) Работна табела: оперативна ножна педала и вртежен момент на филмот за намотување група механизам на мотор и3 парчињаφ88 водилка за галванизација.

4) Филм хранење: филмиспорачарамка и контакт φ160 гумено тркало *1HP погон со променлива фреквенција и1 ЕЕЗвратило за пренос на филм.

5) Контролна група за напнатост пред димензионирање: φ75 алуминиумско тркало за танцување на две тркала, опремена со прецизна група компоненти на пневматски цевки.

6) БMатеријално хранењеуред: φ160 гумено менувачко тркало *2HP погон со променлива фреквенцијадвојноцилиндар на тркала спротивна странична група, 3 стрcсφ88 водилка за позлата.

7) Тркало за расклопување на лента пред лепење: φ125 тркало за расклопување на лента.

8) Расклопување на тркалото предламиниране: Материјал се нанесува на тркалото за расклопување на предната лента и погонот за конверзија на фреквенција од 0,5 КС, а материјалот Б се нанесува на предното тркало за расклопување на алуминиумски лим.

3

Машина за температура на мувла

1) Машина за температура на мувла: прецизна компјутерска прилагодлива температура на маслото 0-180 ° C,вкупната моќност r е18 kw.

4

Глупаксе топимашина

1) Засе топилепилото: еден комплет од 200 кглепакмашина за топењесо55 галониpплоча за зацврстувањеи лепакцевка (против горење), LCD дисплеј,лесно да сеmoве.

5

Уред за лепење

1) Единица за лепење:φ250 Лепењешематркало,Конверзија на фреквенција од 2 HP,главна контрола на брзината опрема за погонски ланец и ротационен спој и лежиште и нож со кука, паста плоча и пневматски механизам за подигнување иφ250 тркало позадински притисок, со електричен дисплеј на јазот за прилагодување на раката Контролна група.Трипарчиња лепењевалјак (ве молиме потврдетешаблонотоднапред).

2) Ролер за лепење променакран: Едно-шина 500 кг група за кревање со една акција залепењетозамена на тркалата.

6

Ламинирањеуред

1) Ламинирањеединица: ламиниран раб на галванизацијаφ250*2HP погон со променлива фреквенција иφ250 гумени тркало за повратен притисок иφ250 ролери за ретровизор и пневматски механизам за подигнување со притискање, со контрола на дисплејот за електрично прилагодување на раката.

2) Комплет за ладење:φ250 галванизирано тркало за ладење * 2 комплетисоспојници и лежишта.

7

Уред за намотување

1) Група за хранење: пар пролетни ролни за разделување.

2) Група на затегнување пред намотување:φГрупа за затегнување на алуминиумски тркала 100, опремена со прецизна група компоненти на пневматски цевки, тркало за расклопување на алуминиумски лим пред намотување.

3) Група на површински намотки:φ160 гумено менувачко тркало *2HP погон со променлива фреквенција и пневматски механизам за подигање група и тркало за одмотување на алуминиумски лим пред намотување (без пренос) и група на компоненти со прецизен пневматски цевководен притисок на задниот притисок на спиралата,φ88 водич за позлатаwпета * 2pcs.

8

Електронски контролен систем

1) Работа на екран на допир со интерфејс човек-машина, контрола на PLC.

2) PLC контролер и контролен модулis заmТајван Јонгхонг.

3) Контролен екран на допирјазикна англиски&кинески.

4) Контролен режим: Целата машина се ракува синхроно и централно контролирана од инверторот.Операцијата е едноставна и удобна, а перформансите се сигурни.

5) Марка на редуктор на мотор: Сименс.

6) Ограничен прекинувачмарка:ВСОВЕТ.

7) Пневматски компонентибренд: Тајван Јадеке.

8) Дигитален мерач за контрола на температуратабренд: АOYI.

9) Векторски инвертербренд: Хуичуан.

10) Системска контрола: all параметрите се поставени и динамички се прикажуваат на екранот на допир.

11) Кога целата машина е вклучена, сите ролери за возење се автоматскидопрени, автоматски се одвојува кога машината е запрена иисто такаима функција на рачно отворање и затворање.

12) Главниот централен контролен кабинет се наоѓа во центарот на машината, со оперативен дисплеј и копчиња на ликвидацијата.

13) Контролен кабел: кабел против пречки, конектор со етикета, кабелска кутија, уредно наредени за лесно одржување.

9

Механички делови&решетката

1) Челична плоча: GB-45.

2) Профил: GB канал челик, GB квадратна цевкачелик.

3) Колона: 120*120*6 квадратна цевка,sмаса и антисеизмички.

4) Зрак: 120 * 120 * 6 квадратна цевка,sмаса и антисеизмички.

5) Структура: Целата машина ја прифаќа структурата на рамката и се одвојува и транспортира.

6) Водечки валјак: алуминиумска легура,by третман против оксидација, третман против гребење и гребење, третман со анодна HV700, третман на рамнотежа, количина на нерамнотежа помала од 2 g.

10

Машинасликање

1) Кит

2) Прајмер против 'рѓа

3) Боја на површинска боја: беж (или боја избрана од клиентот).

Примена и карактеристики на машината за ламинирање со топло топење

1. Се применува за лепење и ламинирање на топол лепак на текстил и неткаен материјал.
2. Топлотопените лепила овозможуваат еколошки производи и не сфаќаат загадување во текот на целиот процес на ламинирање.
3. Има добро лепливо својство, флексибилност, термостабилност, својство што не пука при ниска температура.
4. Контролирана од системот за програмабилна логика контролер со екран на допир и модуларна дизајнирана структура, оваа машина може лесно и едноставно да се ракува.
5. Моторите и инверторите од позната марка може да се инсталираат за стабилни перформанси на машината
6. Единицата за одмотување без затегнување ги прави ламинираните материјали мазни и рамни, гарантирајќи добар ефект на сврзување.
7. Отварачите за ткаенини и филмови исто така прават материјалите да се хранат непречено и рамно.
8. За ткаенини за истегнување со 4 начини, може да се инсталира специјален појас за пренос на ткаенина на машината за ламинирање.
9. Непробојност на температурата по PUR, трајна еластичност, отпорност на абење, отпорност на масло и антиоксидација.
10. Ниски трошоци за одржување и помал шум.
11. Кога се нанесува во ламиниране на функционални водоотпорни филмови пропустливи за влага, како што се тефлонски, PE и TPU, ќе се измислат повеќе материјали кои се водоотпорни и изолирани, водоотпорни и заштитни и филтрирање масло-вода.

Широко се користи во

Широко се користи во фабрики, индустрија, имот, градежништво, магацини, аеродроми, бензински пумпи и други места.можеме да ги прилагодиме најсоодветните производи за корисниците според потребите на различни индустрии.

231
примероци

Најчесто поставувани прашања

Дали сте фабрика?
Да.Ние сме професионални производители на машини повеќе од 20 години.

Што е со вашиот квалитет?
Ние обезбедуваме одличен квалитет и разумна цена за сите машини со совршени перформанси, стабилна работа, професионален дизајн и долготрајна употреба.

Може ли да ја прилагодам машината според нашите барања?
Да.Достапна е услуга OEM со сопствено лого или производи.

Колку години ја извезувате машината?
Извезуваме машини од 2006 година, а нашите главни клиенти се во Египет, Турција, Мексико, Аргентина, Австралија, САД, Индија, Полска, Малезија, Бангладеш итн.

Која е вашата услуга по продажбата?
24 часа деноноќно, 12 месеци гаранција и доживотно одржување.

Како можам да ја инсталирам и управувам машината?
Нудиме детални видеа за инструкции и работа на англиски јазик.Инженерот исто така може да оди во странство во вашата фабрика за да ја инсталира машината и да го обучи вашиот персонал за работа.

Дали да ја видам машината како работи пред нарачка?
Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика во секое време.


  • Претходно:
  • Следно:

  • whatsapp