Makinë laminimi prej pëlhure në film

Përshkrim i shkurtër:

Kjo makinë është e përshtatshme për petëzimin e pëlhurave të veshjeve, pëlhurave industriale dhe materialeve të tjera të divanit në filma PU ose PTFE.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Pajisja ushqyese dhe mekanizmi i kontrollit të pozicionit të skajit përdorin dizajn të thjeshtë dhe të shpejtë dhe kanë veçoritë e kursimit të energjisë, kursimit të hapësirës dhe funksionimit të shkathët.

Ne mund të projektojmë dhe prodhojmë makineri petëzimi sipas kërkesave të ndryshme të klientit, madje edhe për një larmi materialesh pëlhure ose filma të hollë, proceset për madhësi të ndryshme, temperatura të ndryshme funksionimi dhe kufij të ndryshëm tensioni mund të përfundojnë të gjitha me zgjidhjet më të mira.

Xinlilong ka përvojë profesionale prej më shumë se 20 vjetësh për prodhimin e makinerive të petëzimit, mund të plotësojë një sërë kërkesash për laminimin e pëlhurave dhe filmave të hollë etj.

Struktura

Makinë për petëzimin e pëlhurës në film

1. Aplikohet për ngjitjen dhe petëzimin e pëlhurave, filmave jo të endura, tekstile, të papërshkueshëm nga uji, me frymëmarrje etj.
2. Ndihmuar nga kontrolli i programit PLC dhe ndërfaqja me prekje njeri-makinë, e lehtë për t'u përdorur.
3. Pajisjet e përparuara të shtrirjes së skajeve dhe skalitjes, kjo makinë rrit shkallën e automatizimit, kursen kostot e punës, lehtëson intensitetin e punës dhe rrit efikasitetin e prodhimit.
4. Me ngjitës PU ose ngjitës me bazë tretës, produktet e laminuara kanë veti të mira ngjitëse dhe prekin mirë.Ato lahen dhe pastrohen kimikisht.Për shkak se ngjitësi është në formën e pikës gjatë petëzimit, produktet e laminuara marrin frymë.
5. Pajisja efikase ftohëse rrit efektin e petëzimit.
6. Prerësi i qepjes përdoret për të prerë skajet e papërpunuara të materialeve të laminuara.

Materiale Laminimi

1. Pëlhurë + pëlhurë: tekstile, triko, lesh, najlon, kadife, pëlhurë terry, kamoshi, etj.
2.Pëlhurë + filma, të tilla si film PU, film TPU, film PE, film PVC, film PTFE, etj.
3.Pëlhurë+ Lëkurë/Lëkurë artificiale, etj.
4.Pëlhurë + Jo të endura
5.Sfungjer/ Shkumë me Pëlhurë/ Lëkurë artificiale

imazh003
mostrat

Parametrat kryesorë teknikë

Gjerësia efektive e pëlhurave

1600~3200mm/I personalizuar

Gjerësia e rulit

1800~3400mm/I personalizuar

Shpejtësia e prodhimit

10-45 m/min

Demensioni (L*W*H)

11800mm*2900mm*3600mm

Metoda e ngrohjes

vaj përçues të nxehtësisë dhe elektrike

Tensioni

380V 50HZ 3fazore / e personalizueshme

Pesha

rreth 9000 kg

Fuqia Bruto

55 KW

Përdoret gjerësisht në

aplikimi 1
aplikimi2

  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • whatsapp