Машина за ламинирање од ткаенина до филм

Краток опис:

Оваа машина е погодна за ламинирање на ткаенини за облека, индустриски ткаенини и други материјали за софи на СТП или тефлонски филмови.


Детали за производот

Ознаки на производи

Уредот за напојување и механизмот за контрола на положбата на рабовите користат едноставен и брз дизајн и имаат карактеристики на заштеда на енергија, заштеда на простор и пргаво работење.

Можеме да дизајнираме и да произведуваме машини за ламинирање според различните барања на клиентите, дури и за различни платнени материјали или тенки фолии, процесите за различни големини, различни работни температури и различна граница на затегнување, сето тоа може да се заврши со најдобрите решенија.

Xinlilong има професионално искуство од повеќе од 20 години за производство на машини за ламинирање, може да задоволи различни барања за ламинирање на платнени ткаенини и тенки филмови итн.

Структура

Машина за ламинирање од ткаенина до филм

1. Се применува за лепење и ламинирање на ткаенина, неткаен, текстил, водоотпорен, дишечки филмови и сл.
2. Потпомогнато од контролата на програмата PLC и интерфејсот на допир човек-машина, лесен за ракување.
3. Напредните уреди за порамнување на рабовите и белење, оваа машина го зголемува степенот на автоматизација, ги заштедува трошоците за работна сила, го ублажува интензитетот на трудот и ја подобрува ефикасноста на производството.
4. Со PU лепак или лепак базиран на растворувач, ламинираните производи имаат добро лепливо својство и добро се допираат.Тие се перат и хемиско чистење.Поради тоа што лепилото е во точкаста форма при ламинирање, ламинираните производи дишат.
5. Ефикасниот уред за ладење го подобрува ефектот на ламиниране.
6. Секачот за шиење се користи за сечење на необработените рабови на ламинираните материјали.

Материјали за ламинирање

1. Ткаенина + ткаенина: текстил, дрес, руно, најлон, кадифе, фротир, велур, итн.
2. Ткаенина + филмови, како што се СТП филм, TPU филм, PE филм, ПВЦ филм, тефлонски филм, итн.
3. Ткаенина + кожа / вештачка кожа, итн.
4.Ткаенина + неткаен
5.Сунѓер/ Пена со ткаенина/ Вештачка кожа

слика003
примероци

Главни технички параметри

Ефективна ширина на ткаенини

1600~3200mm/Прилагодено

Ширина на ролери

1800~3400mm/Прилагодено

Брзина на производство

10-45 m/min

Демензија (Д*Ш*В)

11800мм*2900мм*3600мм

Метод на загревање

масло за спроводливост на топлина и електричен

Напон

380V 50HZ 3фазен / приспособлив

Тежина

околу 9000 кг

Бруто моќност

55 KW

Широко се користи во

апликација 1
апликација2

  • Претходно:
  • Следно:

  • whatsapp