Машина за ламинирање на топлинска преса на леплив филм

Краток опис:

Работата на машината за ламинирање на топлинска преса со леплив филм е пријателска за корисникот, одржувањето е едноставно, константната напнатост и уредот со фиксна должина со висока прецизност се погодни за контрола на стабилноста на фиксната должина, а ширината на прецизниот материјал за сечење на моторот со висока прецизност е прилагодлива.


Детали за производот

Ознаки на производи

Структура

Апликација

Производство и термичка обработка со топла топена фолија на видови ткаенини, хартија, сунѓери, филмови и други ролни и лимови материјали.

Оперативни мерки на претпазливост

1. Операторот може да ракува со уредот само откако е целосно запознаен со перформансите на машината и принципот на работа.Оваа опрема мора да биде управувана од посветено лице, а не-операторите не треба да се отвораат и да се движат.
2. Пред производството, проверете дали електричните апарати како што се каблите, прекинувачите, контакторите и моторите ги исполнуваат барањата.
3. Пред производството, проверете дали трифазното напојување е избалансирано.Строго е забрането стартување на опремата во фазна загуба.
4. Во периодот на производство потребно е да се провери дали ротационите спојници се безбедни, дали цевководите се деблокирани, дали има некакви оштетувања, истекување на масло и навремено отстранување.
5. Пред производството, проверете дали притисокот на секој барометар е нормален, дали има истекување на воздух на патеката за гас и поправете го навреме.
6. Проверете го затегнувањето на секој спој пред производството, дали има лабавост или осипување и поправете го навреме.
7. Пред да се произведе масовно опремата, прво треба да се направи мала количина на тест, а потоа може да се масовно произведена по успехот.
8. Пред производството, треба да се проверат условите за подмачкување на секоја хидраулична станица, редуктор, кутија за чевли за лежиште и оловна завртка.Хидрауличното масло и маслото за подмачкување треба да се додаваат правилно и навремено.
9. По стопирањето на машината, потребно е навреме да се подигнат деловите за собирање прашина и другите додатоци и да се нанесе гумениот валјак за да се отстранат преостанатите материјали и нечистотија од машината за следната употреба.
10. Забрането е контакт со корозивната течност со гумениот валјак и осигурете се дека површината на секој погонски валјак е чиста и без туѓи материи.
11. Забрането е да се натрупуваат отпадоци околу системот на домаќинот, а околината да се одржува чиста и без туѓи материи.Гарантира одреден ефект на дисипација на топлина.

слика001

Главни технички параметри

Ширина на материјали

1600 мм

Ширина на ролери

1800 мм

Брзина

0~35 m/min

Големина на машината (L*Ш*В)

6600×2500×2500 mm

Моќ

Околу 20 KW

Мотор

380V 50Hz

Тежина на машината

2000 кг

Широко се користи во

Најчесто поставувани прашања

Што е машината за ламинирање?
Општо земено, машината за ламинирање се однесува на опрема за ламинирање која е широко користена во домашен текстил, облека, мебел, автомобилски ентериери и други сродни индустрии.
Главно се користи за двослоен или повеќеслоен производствен процес на сврзување на разни ткаенини, природна кожа, вештачка кожа, филм, хартија, сунѓер, пена, ПВЦ, ЕВА, тенок филм итн.
Поточно, тоа е поделено на лепливо ламинирачко и нелепливо ламинирање, а лепливото ламинирање е поделено на лепак на база на вода, PU масло лепило, лепак на база на растворувач, лепило осетливо на притисок, супер лепак, топло топено лепак итн. процесот на ламинирање е претежно директно термокомпресиско поврзување помеѓу материјалите или пламенско согорување.
Нашите машини прават само процес на ламинирање.

Кои материјали се погодни за ламинирање?
(1) Ткаенина со ткаенина: плетени ткаенини и ткаени, неткаен, дрес, руно, најлон, Оксфорд, тексас, кадифе, кадифен, велур ткаенина, флизелин, полиестер тафта итн.
(2) Ткаенина со филмови, како PU филм, TPU филм, тефлонски филм, BOPP филм, OPP филм, PE филм, PVC филм...
(3) Кожа, синтетичка кожа, сунѓер, пена, EVA, пластика....

Која индустрија треба да користи машина за ламинирање?
Машина за ламинирање широко користена во доработка на текстил, мода, обувки, капа, чанти и куфери, облека, чевли и капи, багаж, домашен текстил, автомобилски ентериер, декорација, пакување, абразиви, рекламирање, медицински материјали, санитарни производи, градежни материјали, играчки , индустриски ткаенини, еколошки филтри материјали итн.

Како да се избере најсоодветната машина за ламинирање?
О. Кое е барањето за решение за детален материјал?
Б. Кои се карактеристиките на материјалот пред ламинирање?
В. Која е употребата на вашите ламинирани производи?
Г. Кои се материјалните својства што треба да ги постигнете по ламинирањето?

Како можам да ја инсталирам и управувам машината?
Нудиме детални видеа за инструкции и работа на англиски јазик.Инженерот исто така може да оди во странство во вашата фабрика за да ја инсталира машината и да го обучи вашиот персонал за работа.

Дали да ја видам машината како работи пред нарачка?
Добредојдовте пријатели ширум светот да ја посетат нашата фабрика во секое време.


  • Претходно:
  • Следно:

  • whatsapp