Бронзирање машина за печатење пренос на филм

Краток опис:

Главно се користи за вештачка кожа, СТП, ПВЦ, лен, свила, мешани плетени ткаенини и друга промена на бојата на подлогата на ткаенината, бронзирање печатење, пренос, но исто така и како креп ткаенина топла печат на употреба на пластика.


Детали за производот

Ознаки на производи

 
Машината е погодна за бронзирање, еднократно печатење, притискање на површината на разни видови памук, лен, свила, мешани и плетени ткаенини;а може да се користи и како ткаенина за брчки на лепење и ламинирање.Погоден за масовно производство на производи за бронзирање со широк опсег, како домашен текстил, менување на бојата на кожата итн.

Детали

Технологија на две бронзирање

Специјално бронзирање:
Напојување на платно----Лепење на валјак за печатење----Предсушење----Тешко пресување и ламинирање на бронзен филм----Одвојување ткаенина и филм----Премотување на готови производи

Општо бронзирање:
Напојување на филм за бронзирање----Лепење на ваљак за печатење----сушење во печка од типот мост----хранење на ткаенина, термичко пресување и ламинирање----Премотување на готови производи----термална просторија---- Сепаратор за ткаенина и филм

апликација 1
апликација2

Карактеристики на машината за бронзирање

1. Врз основа на оригиналната машина за печатење и машина за пресување, нашата компанија се однесува на корејската опрема за бронзирање и ги комбинира реалните потреби на корисниците за да дизајнира нова опрема за бронзирање на технологија за обработка.

2, топла машина за печат е топла печат, лесна за ракување, удобна, интуитивна и пријателска, а механичката структура е поразумна.

3. Предниот и задниот менувач на целата машина е дизајниран да работи на врвот на главата, со што се елиминираат неволјите предизвикани од непријатностите на транспортот на земја, и разумно се користи и се спасува местото на одржување.

4, на портата за напојување со топла печат не му треба рачно хранење, преку автоматскиот раб, функцијата за израмнување може да го постигне ефектот на композитот за бронзирање, а во исто време да ја постигне целта за заштеда на работна сила.

5, употребата на нов механизам за стругалка, ножот за прилагодување е удобен и сигурен.

6, посебните барања може да се прилагодат.

Главни технички параметри

Ефективна ширина на ткаенини

1600mm-3000mm/Прилагодено

Ширина на ролери

1800mm-3200mm/Прилагодено

Брзина на производство:

0~35 m/min

Демензија (Д*Ш*В):

15000×2600×4000 mm

Бруто моќност

Околу 105 KW

Напон

380V50HZ 3фазен/приспособлив

Производи Прикажи

Делови

Најчесто поставувани прашања

Дали сте фабрика?
Да.Ние сме професионални производители на машини повеќе од 20 години.

Што е со вашиот квалитет?
Ние обезбедуваме одличен квалитет и разумна цена за сите машини со совршени перформанси, стабилна работа, професионален дизајн и долготрајна употреба.

Може ли да ја прилагодам машината според нашите барања?
Да.Достапна е услуга OEM со сопствено лого или производи.

Колку години ја извезувате машината?
Извезуваме машини од 2006 година, а нашите главни клиенти се во Египет, Турција, Мексико, Аргентина, Австралија, САД, Индија, Полска, Малезија, Бангладеш итн.

Која е вашата услуга по продажбата?
24 часа деноноќно, 12 месеци гаранција и доживотно одржување.

Како можам да ја инсталирам и управувам машината?
Нудиме детални видеа за инструкции и работа на англиски јазик.Инженерот исто така може да оди во странство во вашата фабрика за да ја инсталира машината и да го обучи вашиот персонал за работа.

Дали да ја видам машината како работи пред нарачка?
Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика во секое време.


  • Претходно:
  • Следно:

  • whatsapp