Добредојдовте во Jiangsu Xinlilong

JIANGSU XINLILONG ЛЕСНА ХЕМИСКА ОПРЕМА CO., LTD се наоѓа во градот Yancheng, провинцијата Jiangsu, Кина, основана е во 1988 година.Ние сме именувани како претпријатија за асоцијација на машини за лесна индустрија во Кина, високотехнолошки претпријатија Џиангсу.Во последниве години, нашата компанија се потпира на научни и технолошки иновации за да промовира брз развој и да го забрза истражувањето и развојот на високотехнолошки производи.Нашата цел е да бидеме водечко претпријатие за лесна опрема во Кина.

  • фабрика-(1)
Машина за ламинирање на топлинска преса на леплив филм

Машина за ламинирање на топлинска преса на леплив филм

Структура Примена Производство и термичка обработка со топло стопен филм на видови ткаенини, хартија, сунѓери, филмови и други ролни и лимови материјали.Операти...
Пламен композитна машина за сунѓер и ткаенини

Пламен композитна машина за сунѓер и ткаенини

Пламената композитна машина се користи за ламинирање на пена со ткаенина, ткаени или неткаени, плетени, природни или синтетички ткаенини, кадифе, плиш, поларно руно, сомотски, кожа, синтетичка кожа, ПВЦ,...
Бронзирање машина за печатење пренос на филм

Бронзирање машина за печатење пренос на филм

Машината е погодна за бронзирање, еднократно печатење, притискање на површината на разни видови памук, лен, свила, мешани и плетени ткаенини;а може да се користи и како ткаенина за брчки од г...

Фокусирајте се на динамиката на компанијата

whatsapp